Bremont laikrodis, 14 pasaulio viršūnių ir pasaulio rekordas

„Nims“ Purja, buvęs Indijos elitinis karys (Gurkha) bei Jungtinės Karalystės spec. pajėgų operatorius įkopė į visas 14 aukščiausių pasaulio viršūnių (8000 m.+) per mažiau nei 7 mėnesius taip pagerindamas pasaulio rekordą. Visą šį laiką jį lydėjo specialus Bremont laikrodis.

Pasaulio rekordas

Vienas iš argumentų, kodėl mes kolekcionuojame laikrodžius, gali būti tai, kad jie primena mūsų svarbius gyvenimo momentus bei nuotykius. Žinoma, kai kurių nuotykiai yra labiau ambicingi nei kitų. Pavyzdžiui Nirmal „Nims“ Purja, alpinistas iš Nepalo ir buvęs UK specialiųjų pajėgų Gurkha, visai neseniai padarė neįmanomą. Spalio 29 d. 8.58 h vietos laiku jis įkopė į Kinijos Shishapangmą taip užbaigdamas kopimą į 14 aukščiausių Žemėje esančių kalnų viršūnių. Visą tai jis padarė per kiek mažiau nei 7 mėnesius. Visose 14 viršūnių jį lydėjo Bremont (britų manufaktūra) Supermarine 300 nardymui skirtas laikrodis. Viso šio projekto pagrindinis rėmėjas ir buvo Bremont, šio pavadinimas „Bremont Project Possible“.

Kieklaiko

Nirmal Purja (Šaltinis: Hodinkee)


Mums, paprastiems mirtingiesiems, pasakojimai kaip kopti į viršukalnes gali atrodyti kiek abstraktūs. Manau daugelis žino Edmund Hillary ir jo kopimą į Everestą 1953 m. Tačiau suprasti Purja pasiekimą reikia palyginimo. Prieš tai galiojęs pasaulio rekordas (14 viršukalnių 8000 m. +) priklausė lenkui Jerzy Kukuczka, kuris tai įvykdė 1987 m. Jam šis projektas užtruko 7 metus, 11 mėnesių ir 14 dienų. Nims įkopė per 189 dienas ir jo kelyje krito Everestas, K2, Lhotse ir kiti. Kopiant į įvairias viršukalnes jis ir maža komanda įvykdė 4 gelbėjimo misijas padėdami kitiems įstrigusiems alpinistams.

Bremont-laikrodis

Bremont Supermarine S300 (Šaltinis: Bremont)


Charakteris

Anot jį kalbinusių, Nims, apart fizinio atletiškumo, yra labai pozityvus žmogus. Gan vėlai gyvenime pradėjo kopti į kalnus – pabaigęs tarnybą kaip JK Gurkha režimo ir specialiųjų pajėgų karys. Kopimas prasidėjo dar tarnaujant ir norint paminėti 100-tąsias Gurkha kariuomenės metines Everesto viršūnėje. Nepalietis pamatė, jog yra itin gabus šiam sportui, tad nenustojo ir dukart įkopęs į Everesto be Lhotse viršūnes karalienės buvo įšventintas į MBE riterius.

Bremont-laikrodis

Nims ruošiasi šokti žemyn gelbėjimo misijos metu (Šaltinis: Hodinkee)


Nutaręs vykdyti minėtąjį „Project Possible“, jis nutraukė karinę tarnybą taip palikdamas ateities karininko pensiją ir namo Anglijoje paskolos mokėjimą nežiniai. Milžiniškos ekspedicijų kainos vos nenutraukė jo projekto. Čia įsitraukė Bremont padengdami visas išlaidas. Nims jau anksčiau buvo kompanijos ambasadorius (kaip ir keli kiti JK karininkai) ir vilkėjo Bremont Supermarine laikrodį pirmuose kopimuose. Britų manufaktūrai įsitraukti į šį projektą taip pat apsimokėjo – ji remia ne tik britų kariuomenę, bet ir įvairius ekstremalius žygius kaip šis. Nims patikino, kad laikrodis tiksliai rodė laiką visos kelionės metu nepaisant didelio šalčio ir mosavimo ledo kirtikliu.

„Bremont Project Possible“ vos nepasibaigė nesėkme. Likus vienai viršukalnei, užkopus į visas 13 Nepale ir Pakistane, 14-toji buvo Kinijos Shishapangma (Tibeto teritorija). Komanda kopti negavo leidimo, mat Kinija nustojo dalinti kopimo leidimus likusiai metų daliai. Nepalo vyriausybė, paprašyta Nims, laidavo ir leidimas galiausiai buvo išduotas.

Bremont-laikrodis

Nims ir Bremont laikrodis kopimo metu (Šaltinis: Hodinkee)


Užbaigęs šį neįtikėtiną ištvermės, greičio, įgūdžių reikalavusį projektą, Nirmal Pirja nustatė dar labai ilgai gyvuosiantį rekordą. Dar svarbiau tai, kad jį sekusiems įsiminė alpinisto teigiamas nusiteikimas – galbūt tai taps pavyzdžiu visiems, kasdien kopiantiems į savas viršukalnes.

Papildymasoriginalus tekstas rašytas 2019 metais. 2021 m. lapkritį išleistas Netflix filmas apie šį istorinį Nirmal pasiekimą, kurį itin rekomenduoju pasižiūrėti:

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.