Breitling chronografas pilotams iš praeito šimtmečio vidurio

Kolekcininkų itin vertinamas Breitling chronografas pilotams sugrįžta ribotos serijos pavidalu.

Kontekstas

Maždaug prieš metus Breitling sugrąžino Navitimer ref. 806 – beveik tobulą pirmojo ir ikona tapusio Navitimer modelio kopiją. Praeitą savaitę Breitling CEO Georges Kern neoficialiai savo Instagram paskyroje parodė kelias naujo pilotų chronografo detales. Tai – fanų bei kolekcionierių itin mėgstamas 765 AVI chronografas. Naujoji versija, pavadinta AVI ref. 765 1953 Re-Edition, bus išleista riboto kiekio bei plieno, raudono aukso arba platinos pavidalu.

Pristatytas 1953 metais ir gamintas kelių variantų pavidalu iki 1965 (kai buvo pervadintas į Co-Pilot), AVI ref. 765 buvo tipinias XX amžiaus vidurio pilotams skirtas chronografas. Dideli arabiški skaitmenys, švirkšto formos (syringe) rodyklės ir sukamas išorinis žiedas (rotating bezel). Šis modelis labai primena vienus labiausiai mėgstamų Type XX chronografų, kuriuos Prancūzijos oro pajėgoms gamino Breguet, Auricoste ir kitos kompanijos.

breitling-chronografas-pilotams

Naujasis-senasis AVI 765 1953 Re-Edition (Šaltinis: Watchesbysjx)


Atkurtas idealiai

Originalus AVI ref. 765 buvo didesnis nei įprasta anuo laikotarpiu su 41.1 mm korpuso diametru. Anot Breitling, AVI Re-Edition atkartoja senąjį chronografą iki smulkiausios detalės, iki dešimtosios milimetro dalies. Net 12 valandų išorinio žiedo konstrukcija – trys varžtai – panaudoti naujame modelyje tose pačiose vietose.

Vieninteliai du išorės elementai, kuriuos manufaktūra pakeitė, yra „Geneve“ užrašo panaikinimas nuo ciferblato (Breitling pakeitė savo lokaciją) bei 30m vandens atsparumo ženklas.

Breitling-laikrodis-Kieklaiko

Tobulai atkurtos naujasis Breitling chronografas pilotams bei jo detalės (Šaltinis: Watchesbysjx)


Žinant dabartinių technologijų galimybes galima drąsiai teigti, kad ši replika yra netgi geresnė ir tikslesnė nei originalas. Tokios detalės kaip lakuotas ir graviruotas išorinis žiedas plika akimi atrodo tikslesnis modernioje versijoje. Mechanizmas, paslėptas po plieniniu dangteliu – kal. B09 – rankomis prisukama Breitling in-house chronografo mechanizmo versija. B09 gali pasigirti 70 valandų galios rezervu bei keliais mechanizmo patobulinimais, kurie leidžia detalėms tarpusavyje veikti efektyviau.

 

Breitling-laikrodis

Galinis užspaudžiamas mechanizmo dangtelis (Šaltinis: Timeandtide)


Prabangios versijos

Šalia atkurto plieninio modelio, AVI ref. 765 bus siūlomas 18k raudono aukso su juodu ciferblatu arba platinos korpuso bei tamsiai mėlyno ciferblato versijomis. Plieninio pagaminti 1953, raudono aukso – 253, platinos – 153 vienetai.

Breitling-laikrodis

18k raudono aukso (kairėje) bei platino (dešinėje) versijos (Šaltinis: Watchesbysjx).


Nuomonė

Iš pradžių, tik sužinojęs apie šias tris versijas pagalvojau, kad užtektų tik plieno – beveik tobula kopija kiekvienam, kas negali ar nenori turėti originalaus chronografo. Kaip ir su anais metais išleistu ref. 806, Breitling vėl žengė teisingą žingsnį. Tačiau geriau pagalvojus, šiuos laikrodžius greičiausiai pirks tik rimti Breitling ar XX amžiaus vidurio aviacijos fanai, kurių seifuose viena ar kita originalo versija jau egzistuoja. Norėdami pasirodyti ar tiesiog saugiau jaustis, tačiau kartu ir išsiskirti iš vintažo „jūros“, gali pasinaudoti proga ir įsigyti prabangesnes versijas. Išlaikančios charakterį, tačiau pritaikytos šiandienos pasauliui, visos trys (ypatingai prabangesnės) versijos bus greitai iššluotos nuo parduotuvių lentynų. Asmeniškai rinkčiausi platiną ir mėlyną ciferblatą, kuris variantas patinka jums? Pasidalinkite komentaruose ar soc. tinkluose.

Breitling-chronografas-pilotams

Visi trys riboto leidimo laikrodžiai (Šaltinis: Professionalwatches)


Informacija

 • Modelis: Breitling AVI Ref. 765 1953 Re-Edition
  Ref. AB0920131B1X1 (plienas)

  Ref. RB0920131B1X1 (raudonas auksas)
  Ref. LB0920131C1X1 (platina)
 • Diametras: 41.1 mm
 • Aukštis: 13.95 mm
 • Ciferblatas: Juodas, mėlynas
 • Funkcijos: valandos, minutės, sekundės, 15 min chronografas, 12 val. chronografas
 • Korpuso medžiagos: plienas, platina, 18k raudonas auksas
 • Mechanizmas: rankomis prisukamas Breitling in-house B09 mechanizmas, COSC sertifikatas
 • Energijos veikimo rezervas: 70 h
 • Atsparumas vandeniui: 30 metrų
 • Apyrankė: odinė
 • Kaina: 7900 Šveicarijos frankų (plienas), 21000 Šveicarijos frankų (raudonas auksas), 39000 Šveicarijos frankų (platina)
 • Limituota serija: 1953 plieno, 253 18k raudono aukso, 153 platinos vienetų

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.