Oskarai, Winston Churchill ir Breguet
Ką tik pasibaigus Oskarų ceremonijai visad įdomu pasižiūrėti, ką nešioja aktoriai filmuose ir šventėje. Arba bent ką jiems liepia užsidėti laikrodžių gamintojai dėl reklamos ir viešinimo. Šiais metais reiktų išskirti vieną aktorių – Gary Oldman šiemet laimėjo geriausio aktoriaus nominacijoje, suvaidinęs Winston Churchill’į filme „Darkest Hour”. Filme matyti, kad pastebima Winston’o aprangos detale tapo Breguet laikrodis.
Pats Winston’as visą gyvenimą turėjo kišeninį laikrodį, pagamintą Breguet manufaktūros, ilgai gaminusios laikrodžius žymiausiems pasaulio žmonėms (senesniame įraše minėjau, kad ir Napoleonas taip pat labai mėgo Breguet). Laikrodis pagamintas 1890 metais vieno iš jo giminaičių grafų užsakymu ir vėliau perduotas Winston’ui.
Šis kišeninis laikrodis yra iš geltono aukso, išsiskiriančių sekundžių chonografas (split-seconds chronograph) su minučių pakartojimo funkcija (minute repeater). Tai reiškia, kad šis kišeninis laikrodis gali matuoti to paties laiko du skirtingus intervalus. Minučių pakartojimo funkcija reiškia tai, kad laikrodis gali suskambėti tiek kartų, kiek minučių tuo metu yra. Taigi, sudėtingas laikrodis, priklausęs dar sudėtingesniam žmogui. Nepaisant to, Winston Churchill visad visur vėluodavo, o laikrodį vadindavo rope (niekas nežino kodėl). Šis laikrodis šiandien vis dar veikia ir priklauso jo pro provaikaičiui bei karts nuo karto yra aptarnaujamas Breguet manufaktūroje.
Grįžtant prie Gary Oldman, filmuose rodomi žymių gamintojų laikrodžiai dažnai tebūna kažkieno padarytos kopijos. Gary Oldman’ui patys Breguet manufaktūros laikrodininkai pagamino Winstono laikrodžio kopiją specialiai šiam filmui. Turbūt dėl laikrodžio istorinės bei horologinės prasmės, nes toks gamintojo įsikišimas gan retas. Išoriškai laikrodis buvo tiksli tikrojo kopija, tačiau abi komplikacijos (išsiskiriančių sekundžių bei minučių pakartojimo) nebuvo atkurtos. Laikrodis atsiranda tik keliose scenose, tačiau grandinėlė matoma viso filmo metu ir reklaminiuose plakatuose. Jei dar nematėte filmo, siūlau pasižiūrėti, tikrai verta.
Tikrasis Winston’o Breguet (Šaltinis: Hodinkee)
Tikrasis Winston’o Breguet. Sudėtingas mechanizmas (Šaltinis: Hodinkee)
Tikrasis Winston’o Breguet. Šeimos inicialai (Šaltinis: Hodinkee)
Filmo plakatas, kuriame puikiai matosi auksinė kišeninio laikrodžio grandinėlė (Šaltinis: Flickeringmyth)
Viršutinė nuotrauka vaizduoja Gary Oldman Winston’o vaidmenyje ir Breguet kopiją. (Šaltinis: Timeandtidewatches)
Parašykite atsiliepimą