Kontekstas
Po viešų pasisakymų bei šiokios tokios pertraukos atėjo industrijos ir Baselworld ginčo pabaiga: šventę valdanti MCH Group paskelbė, kad Baselworld 2021 oficialiai atšaukta.
Taipogi, organizatoriai pasidalino žinia, jog „nutarimas dėl atšauktos 2020 metų Baselworld parodos“ yra pasiekęs laikrodžių gamintojus. Jo turinys – parodos dalyvo mokestis.
Šis nutarimas turėtų sumažintį įtampą, kilusią dėl Baselworld 2020. Dėl pandemijos nutraukta šventė buvo iškart perkelta į 2021 metų sausį. Negana to, organizatoriai ketino grąžinti tik mažą dalyvio mokesčio dalį. Tokioje ekonominėje – socialinėje situacijoje tai papiktino daugelį. Gamintojų atsaku tapo didžiausio pasaulyje prabangių laikrodžių gamintojo Rolex laiškas. Jame aiškiai išdėstytos tolimesnių derybų sąlygos.
Po savaitės, Baselworld suduotas mirtinas smūgis – pasitraukė didžiausi dalyviai – Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard, Tudor. Negana to, jie kuria savo nuosavą šventę kartu su didžiausiu Baselworld konkurentu – Watches & Wonders parodos organizatoriais. Po šios naujienos didžiaisiais gamintojais netruko pasekti ir LVMH grupė (Hublot ir Bulgari). Baselworld organizatorių atsakas buvo nuostabos laiškas, tačiau tai nekeičia situacijos.
Rolex stendas Baselworld 2019 parodoje (Šaltinis: WatchesbySJx)
Sunkumų akivaizdoje
Dar viena itin svarbi su dalyvio mokesčiais susijusi žinia, yra didžiųjų žaidėjų dosnumas. Patek Philippe, Rolex, Tudor, Chanel, Chopard, Hublot, Zenith bei Tag Heuer kartu atsisakė „susimažinti jiems grąžinamas sumas tam, kad mažesnieji žaidėjai gautų daugiau“.
Anot laiško, skirto Baselworld dalyviams, didysis aštuonetas gaus 60% dalyvio mokesčio sumos, kol visi likusieji – 65%. Tai yra žymiai daugiau nei pirminiame organizatorių pasiūlyme bei nesulyginama su 0% dalyvių kontraktuose. Anot Rolex vadovybės, tai padaryta „vardan viso laikrodžių gamintojų sektoriaus“.
5% neatrodo didelis skirtumas, tačiau žymiai didesni pagrindinių dalyvių mokesčiai – kalbama apie milijonus – gali daug reikšti likusiai bendruomenei.
Galbūt tai yra Baselworld ginčo pabaiga, tačiau pačios šventės ateitis lieka neaiški. Komentuodamas paskutinį pasiūlymą, Baselworld vadovas Michel Loris-Melikoff užsiminė, kad galutinis sprendimas dėl seniausios ir didžiausios laikrodžių parodos pasaulyje įvyks šių metų vasarą.
Parašykite atsiliepimą