Baltic x Worn&Wound laikrodžių kolekcija

Mikro kompanija Baltic ir žymus apie laikrodžius rašantis puslapis Worn&Wound sukūrė bendrą riboto leidimo kolekciją. Jų kūrinyje dar labiau išryškėja puikiai apgalvoti Baltic laikrodžiai bei mažųjų industrijos gamintojų kokybė.

Kontekstas

Worn&Wound komanda bei prancūzų kompanija Baltic kartu sukūrė riboto leidimo laikrodžius su sektoriniais ciferblatais. Vienas iš jų – pavadinimu HMS – tik laiką rodantis laikrodis. Antrasis – chronografas, pavadinimu Bi-Compax. Abu kompanijos modeliai nėra naujiena – tai egzistuojantys Baltic kolekcijoje laikrodžiai, kuriuos Worn&Wound kompanija atnaujino ir įnešė savų idėjų. Pamatinis šios kolekcijos dizainas atsiremia į sektorinius laikrodžius iš 1940-tųjų. Geriausia dalis – abu laikrodžiai turi rausvus (salmon) ciferblatus.

Abiejų modelių bus pagaminta po 100. Kaina – taip pat puiki – ne dažnai sutiksi taip gerai atrodantį riboto leidimo laikrodį už mažiau nei 1000 JAV dolerių.

Baltic-laikrodžiai

Pirmasis Baltic ir W&W kūrinys – HMS (Šaltinis: Hodinkee)


Istorija

Baltic Watches yra nepriklausoma prancūzų kompanija, savo istoriją sėkmingai pradėjusi Kickstarter platformoje 2017 metais. Nuo pat pradžių jos tikslas buvo kurti vintažinių modelių įkvėptus laikrodžius, tinkančius šiandienos visuomenei. Laikrodžiai kuriami ir testuojami pačioje Prancūzijoje prie pat Besançon miesto. Worn&Wound – nuo 2011 metų veikiantis internetinis žurnalas, kurio koncentracija – pateikti skaitytojui informaciją apie geriausią kainos ir kokybės santykį turinčius laikrodžius. Bendras darbas su Baltic – logiškas žingsnis.

Dizainas

Svarbiausias abiejų laikrodžių elementas – sektorinis ciferblatas. Istoriškai nėra tiksliai žinoma, iš kur kilo šis dizaino sprendimas. Sektorinio ciferblato dizainas susideda iš vieno arba kelių apskritimų, dažniausiai kontrastuojančių tarpusavyje ir storesne apskritimo linija pažyminčių valandinę rodyklę. Manoma, kad tokio dizaino pradžia –  kišeniniuose laikrodžiuose 1920-1930 metais. Tais laikais tokie laikrodžiai buvo skirti mokslininkams ar karininkams, platesnėje visuomenėje toks dizainas tapo itin populiarus 1940-taisiais. Laikrodžių korpusas bei chronografo grybo formos mygtukai taip pat primena formas iš Antrojo pasaulinio karo laikų.

vyriškas-laikrodis

Sektorinis ciferblatas iš arčiau (Šaltinis: Hodinkee)


Abudu Baltic kolekcijos laikrodžiai turi ne tik sektorinius ciferblatus, bet ir sukryžiuotą centrinę dalį. Šis sukryžiavimas dažniausiai matomas Omega laikrodžiuose iš 1950-tųjų. Teigiama, kad ši ribota kolekcija – ne vieno istorinio modelio, o visos dizaino epochos atkartojimas ir tai matoma kituose prancūzų kompanijos laikrodžiuose.  Tačiau man asmeniškai chronografo modelis itin panašus į to amžiaus bene garsiausius chronografus – Longines 13ZN, kurių nuotraukas rasite kitame mano tekste čia. Prieš tokį dizaino interpretavimą nieko neturiu, Baltic laikrodžiai (kaip ir senieji Longines) atrodo tikrai puikiai.

Baltic ir W&W HMS (Šaltinis: Hodinkee)


Kiekvienas laikrodis turi tris ciferblato padalinimus – išorinis, skirtas minučių žymėjimui, antrasis atskiria arabiškus valandų skaičius, trečiajame – Baltic užrašas, sukryžiavimas ir informacija apie mechanizmą. Bi-Compax chronografas turi minučių ir sekundžių registratorius.

Kai atrodė, kad rausvas (salmon) ciferblatas išėjo iš mados, šis bendras darbas skoningai jį sugrąžina. Skirtingų tekstūrų panaudojimas padeda vientisai ciferblato spalvai tapti labiau kontrastinga. Išorinis ir centrinis padalinimai turi grūdėtą, o arabiškų skaičių dalis – šlifuoto metalo tekstūrą.

Baltic-laikrodžiai

Chronografas iš arti.


Baltic pirmą kartą savo laikrodyje panaudojo visą 12 skaičių gamą. Tai dar vienas požymis, kuriuo riboto leidimo kolekcija skiriasi nuo nuolatinės. Neabejoju, kad topografijos fanai priekaištų tokiam šriftui neturės. Kaip ir minėjau pačioje pradžioje – visos detalės puikiai apgalvotos. Išgaubtas akrilinis stikliukas ir 38 mm diametras atitinka vintažinį stilių.

Mechanizmai

HMS modelis naudoja Miyota 821A automatinį mechanizmą. Tai nėra pats tiksliausias mechanizmas, tačiau ne čia šio laikrodžio esmė.

Baltic-laikrodžiai

Baltic x W&W HMS (Šaltinis: Hodinkee)


Bi-Compax chronografas viduje turi Seagull ST1901 mechanizmus, kuriuos Baltic reguliuoja patys. Tai – vintažinio šveicariško Venus mechanizmo kopija. Šis Seagull yra ranka prisukamas chronografo mechanizmas, kuriam Baltic specialiai sukūrė korpusą.

Abu laikrodžiai turi 50m atsparumą vandeniui. Abiejų korpusų aukštis – 12.6 mm. Abu laikrodžiai parduodami su tamsiai mėlyna odine apyranke. Ant galinio plieninio dangtelio – išgraviruotas Worn&Wound užrašas.

Baltic-laikrodis

Ant galinio dangtelio – Worn&Wound.


Paprastesnis – HMS modelis kainuos 399 JAV dolerius, chronografas – 625. Kaip jau minėjau, abu laikrodžiai ribojami iki 100 vienetų. Puiki kaina, nuostabus dizainas. Galbūt nepirksite ar nespėsite nusipirkti šių modelių, tačiau mano užduotis – atkreipti jūsų dėmesį į šią puikią, mažą prancūzišką kompaniją. Daugiau informacijos rasite čia.

Vyriškas-laikrodis
Baltic x W&W

 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.