Apollo 11 50-tojo gimtadienio Speedmaster

Omega Apollo 11 nusileidimą Mėnulyje pažymi antruoju laikrodžiu ir Master Co-Axial mechanizmu.

Pristatymas

Visi laukė 2019 metų Omegos naujienų. Naujienų apie Speedmaster modelį. Praėjo 50 metų nuo tada, kai Speedmaster’is tapo ne dar vienu chronografu, o Mėnulio laikrodžiu. Naujasis modelis skirtas buvusio Mėnulyje paminėjimui ir naujų technologijų bei standartų pademonstravimui, kuriuos nustatė Omegos Master Chronometer sertifikacija.

Mechanizmas, pasirodantis su šiuo laikrodžiu, yra  naujasis 3861 kalibras, kurį gamintojas pirmą kartą pristatė su auksiniu Speedmaster’iu, apie kurį rašiau čia. Šis mechanizmas žymi keturių metų tyrimus bei inovacijas ir pakeičia senesnės kartos kal. 1861. Žymusis Omegos Co-Axial escapement (mechanizmo veikimo principas, kai energija perduodama ne braukimo, o stūmimo principu, taip smarkiai pagerinant mechanizmo efektyvumą ir ilgaamžiškumą), pagerėjęs tikslumas iki 0+5 sekundžų per dieną, silikoninių komponentų dėka didesnis atsparumas magnetizmui.

Apollo_11

Omega Speedmaster Apollo 11 50th Anniversary Limited Edition  (Šaltinis: Hodinkee)


Santūrumas su aukso priemaišom

Pilkas ciferblatas su juodais pagalbiniais ciferblatais minutėms, 12 valandų ir sekundžių sekimui. Vienas iš trijų mažesniųjų ciferblatų greitai prikausto dėmesį vaizduodamas sėkmingą Apollo 11 misijos nusileidimą – Buzz Aldrin išlipa ant Mėnulio paviršiaus 1969 metais.  Šis legendinės scenos išgraviravimas yra iš 18 karatų ‘Moonshine Gold’ – aukso lydinio, kurį sukūrė Omega norėdama, kad jų auksas ilgiau išlaikytų neblunkančią spalvą. Pats sukamasis žiedas (bezel) – keramikinis, o jo skalė – auksinė (Ceragold). Laikrodžio korpusas ir apyrankė pagaminti iš plieno, taip leisdami auksinėms detalėms iškilti į pirmąjį planą.

Apvertus laikrodį nepamatysite naujojo mechanizmo. Galinis mechanizmo dangtelis taip pat užsimena apie pirmąjį nusileidimą Mėnulyje. Lazeriu išgraviruotoje Mėnulio tekstūroje įspausta astronauto pėda, kurią auksinėmis raidėmis įrėmina Neil Armstrong’o 1969 metų liepos 20 dieną ištarta frazė: ‘tai mažas žingsnelis žmogui, bet didelis šuolis žmonijai’.

Apollo_11

Galinis dangtelis su įspausta pėda ir Neil Armstrong’o fraze. (Šaltinis: Hodinkee)


Kiekvienas šios serijos laikrodis pasirodys su prezentaciniu dėklu/dėžute, kurioje papildomai bus pridėta Velcro medžiagos apyrankė (tokia pati kaip vaikų batai, kai vietoj raištelių naudojama ši medžiaga), du misijos antpečiai, dvi plokštelės su išgraviruotomis misijos koordinatėmis ir įrankis pasikeisti apyrankei. Paskutinis akcentas – laikrodžio stovas, kurio forma primena nusileidimo kapsulę.

Omega_Speedmaster_apollo

Omega Speedmaster Apollo 11 prezentacinė dėžutė (Šaltinis: Hodinkee)


Nuomonė

Šis riboto leidimo Speedmaster’is su naujos kartos kal. 3861 mechanizmu man asmeniškai atrodo daug universalesnis, nei kiek anksčiau minėtas auksinis proginis variantas. Tradicinis dizainas su tam tikrais auksiniais akcentais ir uždaru galiniu dangteliu primena originalųjį ir misijai skirtą Mėnulio laikrodį. Taip pat visiškai nauja, pegerinta senojo kalibro versija verčia pagalvoti, ar kal. 3861 pasirodys ir tradiciniuose modeliuose, ar vis dėlto liks ribotų serijų mechanizmu? Turbūt atsakymų teks palaukti ateinančiais metais, o dabar galime pasigėrėti daugelį nudžiuginusiu ir tikrai puikiai pavykusiu 50-tojo Apollo 11 misijos paminėjimo chronografu.

Omega_speedmaster_apollo

Omega Speedmaster Apollo 11 laikrodžio detalės iš arti (Šaltinis: Hodinkee)


Omega_speedmaster_apollo

Omega Speedmaster Apollo 11 laikrodžio dėžutė iš arti (Šaltinis: Hodinkee)


Informacija

  • Modelis: Omega Speedmaster Apollo 11 50th Anniversary Limited Edition
  • Modelio nr.: 310.20.42.50.01.001
  • Diametras: 42 mm
  • Korpuso medžiaga: plienas su keramikiniu sukamuoju žiedu
  • Ciferblatas: Auksinis
  • Apyrankė: plieninė
  • Funkcijos: Valandos, minutės, sekundės, 12 – valandų chronografas
  • Mechanizmas: ranka prisukamas Omega Master Chronometer (kal. 3861), galios rezervas – 48h
  • Ribotas leidimas: 6969 vienetų
  • Kaina: 9,650 JAV dolerių

 

 

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.