Anthony Bourdain laikrodžiai pasirodys aukcione

Dalį sumos, už kurią bus parduoti Anthony Bourdain laikrodžiai, skirs kilniam tikslui – labdarai.

Asmenybė

Anthony Bourdain laikrodžių kolekcija parduodama ‘iGavel’ aukcione iki spalio 30 dienos. Horologijos entuziastų kolekcijos dažnai būna labai skirtingos ir asmeninės – laikrodžiai žymi mūsų svarbiausius, intymiausius ar tamsiausius momentus. Jie visą laiką kartu. Neabejoju, kad kiekvienas siūlomas Bourdain’o laikrodis galėtų papasakoti neįtikėtiną istoriją apie tai, kaip jis atsirado šefo gyvenime. Anthony suprato, jog tokie kelionėse kartu buvę ar atsiradę objektai padaro pasaulį mažesniu ir sujungia žmonės taip, kaip geras patiekalas. Laikrodžiai, kaip ir maistas, kuria dialogą, kuriame neegzistuoja sienos ar politika. Būtent apie tokius dialogus ir buvo Anthony Bourdain laidos.

Anthony-Bourdain-laikrodžiai

Anthony Bourdain su savo Rolex Oyster Date ant riešo.  (Šaltinis: Hodinkee)


Kolekcija

Sunku įvertinti parduodamą laikrodžių kolekciją, kai kalbame apie tokį žmogaus palikimą. Ir tai nėra tokia pati situacija, kaip Marlon Brando GMT-Master ar Paul Newman Daytona. Minėti laikrodžiai parduodami praėjus dešimtmečiams po savininkų mirties, Bourdain mirė tik prieš metus. Nemaža dalis gautos sumos (40 procentų) keliaus paremti Amerikos kulinarijos institutą. Likusi dalis atiteks šeimai. Šiuo metu mėlyno ciferblato Rolex Oyster Date (kurį matėte  nuotraukoje kiek aukščiau) kaina siekia 10 tūkst. dolerių, nors aukcionų namai tikėjosi parduoti 2-4 tūkstančių ribose.

Rolex-Oysterdate-Kieklaiko

Aukcione siūlomas Rolex Oyster Date (Šaltinis: Hodinkee)


Be Oyster Date, kolekcijoje yra ir Patek Philippe Calatrava bei vintažinis Rolex, kurį Anthony paveldėjo iš savo tėvo. Galinis laikrodžio dangtelis išgraviruotas 1930 m. data ir tekstu ‘Kolegų iš ‘Sun Offices’ Birmingham’e pristatyta  H.D Bobbett’ui’. Kaip laikrodis iš Anglijos nuvyko į Ameriką ar kaip Bobbett susijęs su Bourdain šeima – nėra visiškai aišku.

Anthony-Bourdain-laikrodžiai
Anthony-Bourdain-laikrodžiai

Vintažinis Rolex iš 1930 m. (Šaltinis: Hodinkee)


Anthony Bourdain turėjo močiutės taisyklę: ‘Tu gali nemėgti močiutės kalakuto. Bet čia močiutės ruoštas kalakutas. Ir tu močiutės namuose. Tai patylėk ir valgyk. Ir po to padėkok močiutei.” Bourdain daugeliui buvo tikras herojus ir inspiracija, jo palikimas tik augs. Istorija, kaip žmogus įkvėpė milijonus keliauti ir pažinti ‘kitokius’ sėdint kitapus stalo, taps tik dar svarbesnė. Taip pat ir jo laikrodžiai.

Anthony Bourdain parduodami laikrodžiai aukcione: čia.

Parašykite atsiliepimą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.